“Māmiņu algām” griestu nebūs, taču tās saņems tikai nestrādājoši vecāki

Rīga, 25.maijs, LETA. Tā sauktajām māmiņu algām griesti tomēr netiks noteikti, taču tās varēs saņemt tikai nestrādājoši vecāki, vienojušies valdošās koalīcijas partneri.

Kā pēc valdību veidojošo partiju sadarbības padomes sēdes apliecināja premjers Valdis Dombrovskis (JL) un labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), izmaiņām “māmiņu algu” izmaksā turklāt iecerēts paredzēt pārejas periodu līdz 2010.gada 3.maijam.

“Jautājumā par māmiņu algām valdība rīkosies atbilstoši tiesiskās paļāvības principam,” informēja Dombrovskis, apliecinot, ka papildu finansējums, pārdalot līdzekļus, pārejas periodam tiks atrasts.

Augulis informēja, ka pēc pārejas perioda “māmiņu algām” netiks noteikti griesti, kā sākotnēji bija paredzēts, bet pabalstu nesaņems strādājoši vecāki. “Sasniegsim to, kāds bija sākotnējais mērķis, – tas vecāks, kas ir mājās un kopj bērnu, saņem atvietojumu darba algas vietā,” paskaidroja Augulis.

Jau rīt valdībā plānots skatīt izmaiņas pabalstu sistēmā, kas attiecas uz budžeta grozījumiem, bet visa grozījumu pakete ar pavadošajiem likumprojektiem Ministru kabinetā tiks skatīta trešdien, 27.maijā, un piektdien, 29.maijā.

Kā ziņots, 12.maijā pēc vairāku stundu ilgām diskusijām valdība panāca vienošanos par vecāku pabalstu samazināšanu, paredzot, ka maksimālie vecāku pabalsta griesti tiem nestrādājošiem vecākiem, kuriem bērni piedzims pēc 1.jūlija, būs 500 lati, savukārt strādājošiem vecākiem, kuriem bērni piedzims pēc 1.jūlija, būs ne vairāk kā 250 lati mēnesī jeb 50% samazinājums no aprēķinātā pabalsta. Līdz 1.jūlijam dzimušajiem bērniem piešķirtie pabalsti gan strādājošiem, gan nestrādājošiem vecākiem tiktu izmaksāti līdzšinējā apmērā.

Valdība tomēr nolēma šīs ieceres pārskatīt, lai netiktu veikta vecāku pabalstu jeb tā dēvēto māmiņu algu samazināšana līdz 50% ar atpakaļejošu datumu. 14.maijā premjers Valdis Dombrovskis (JL) izdeva rezolūciju, kurā uzdeva finanšu ministram un labklājības ministram meklēt citus risinājumus budžeta izdevumu samazināšanai, neveicot vecāku pabalstu samazināšanu līdz 50% ar atpakaļejošu spēku visiem strādājošiem vecākiem, neskatoties uz bērna dzimšanas laiku.

Apskati komentārus
Diena: Vecāku pabalstiem griestu nebūs, taču tās saņems tikai nestrādājoši vecāki

Endziņš: nemaksāt vecāku pabalstu strādājošajiem būtu diskriminējoši
vēlāk ar mainītu virsrakstu un papildinātu sākumu
Segliņš: vecāku pabalsta jautājumā atrasts iespējami tiesiskākais risinājums

2009.05.26
Vecāku pabalstu no 2010.gada 3.maija nesaņems strādājošie vecāki

2009.05.27
“Māmiņu klubs” aicina valdību izvērtēt vientuļo vecāku situāciju

2009.06.01
Juristi gatavi iestāties par māmiņām

Viena doma par ““Māmiņu algām” griestu nebūs, taču tās saņems tikai nestrādājoši vecāki

  1. Atpakaļ ziņojums: Tiesa atzīst par atbilstošu Satversmei strādājošo vecāku pabalstu samazināšanu « Ikšķiles novads. Vieta, kur dzīvoju

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s