Progress māmiņu algu lietā

Šodien parādījusies ziņa, ka māmiņu pabalstus neatņems tūlīt. Nu, vismaz tik daudz prātiņa atradās pirms vēlēšanām. Nevar saprast – ar kuru galu šie politikas ampelmaņi domājuši pēdējās divas nedēļas. Par Einaru R. es to nejautāju, bet par rūdītajiem ZZS-istiem, kas ielaidās uz tādu muļļāšanos. Lai gan katrs jau varbūt savu politisko kombināciju bija ieplānojis – kaut ko līdzīgu LC lapiņām par TP komandu – bandu.

Atļaušos šeit nocitēt kādu komentāru pie māmiņu algu jaunākās ziņas
Valdība atrod 22 miljonus vecāku pabalstiem

“Pirmais. Kāpēc sociālajā budžetā vienīgā sadaļa, kurā trūkst 22mil ir tieši bērnu pabalsti? Ja skaita proporcionāli saņēmējiem, tad pensiju budžetā tagad ir iztrūkums 600mil. Vai arī visā soc budžetā trūkst 22mil, bet tos ietaupīt bija nolemts tieši uz bērnu rēķina. Auguli, gatavo atbildi ceturtdienas vakaram!

Otrais. 70% līdz 500 un 50% tālāk. Zināmā mērā šeit ir ietverts manis iepriekš ieteiktais fiksēts+procenti no algas. Iesaku to turpināt! Iztikas minimums 180+50% no algas (neierobežoti). Ja sieviete ir bērnus audzinoša mājsaimniece, viņai ir tiesības šajā gadā saņemt iztikas minimumu. Es kā nodokļu maksātājs un nākotnes pensionārs to pieprasu!

Par strādāšanu/nestrādāšanu man grūti pateikt. Ja ir manis piedāvātā pabalsta shēma, strādāšanas gadījumā varētu ņemt nost to iztikas minimumu 180. Papildus – bērnu audzinošajai mātei (tēvam?) bērna kopšanas gads jāieskaita darba stāžā ar tautsaimniecības vidējo algu vai pašas pelnīto vidējo algu, ja tā lielāka. To var darīt arī bez reāla naudas ieskaitījuma budžetā. Var, ja grib!

Tad būtu OK – nodokļu maksāšana tiek atbalstīta visā diapazonā, sociālais taisnīgums arī – lielāka atbalsta daļa nepieciešama tieši mazāk turīgajiem. Idejiski tas ir tas pats neapliekamais minimums

Viena doma par “Progress māmiņu algu lietā

  1. Atpakaļ ziņojums: Tiesa atzīst par atbilstošu Satversmei strādājošo vecāku pabalstu samazināšanu « Ikšķiles novads. Vieta, kur dzīvoju

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s