Vai Ikšķile var vairāk nekā Rīga?

2009.05.27 Guntars Ķirsis: 3,7 santīmu „investīcija”

… Apzinoties, ka valsts izglītības programmās par mūzikas mācību ir pamatīgi robi, „Latvijas Koncerti” ir radījusi savu mūzikas apmācības programmu, kas nule aizvadītajā sezonā pulcēja ap 40 000 bērnu un jauniešu no 74 skolām visā Latvijā. Mūsu labāko profesionālo mūziķu (Andra Veismaņa, Krišjāņa Norveļa, Raimonda Ozola, Riharda Zaļupes, Operas kora, orķestra Sinfonietta Rīga u.c.) uzrunāta, jaunā paaudze mācās klausīties un izprast mūziku – kā akadēmisko, tā džezu, roku un citus žanrus. Tālākās kopsakarības ir skaidras kā divi reiz divi – bērni un jaunieši tiek vispusīgi izglītoti, kļūst par labākiem cilvēkiem, veido mūsu pilsētas un valsti par attīstītu, sakoptu un drošu dzīves telpu. Tiktāl viss ir lieliski.

Bet tad mēs nonākam situācijā, kad citi sadarbības partneri, kuriem taču arī vajadzētu būt ieinteresētiem bērnu un jauniešu vispusīgā attīstībā, nejūtas par to līdzatbildīgi un nevēlas līdzdarboties. Par pilsētai piederošā Kongresu nama telpu izmantošanu bērnu un jauniešu koncertiem Rīgas kultūras aģentūra pieprasa samaksu – ap 6000 latu. Rīgas domes ilgstoša neizlēmība par atbalstu kultūras un mūzikas izglītības programmai nākamajā sezonā ir „vainagojusies” ar Rīgas domes Kultūras departamenta piešķirtiem 1500 latiem jeb jau minētajiem 3,7 santīmiem uz bērnu. Turpretī Latvijas Koncerti no saviem ieņēmumiem viena bērna izglītošanai atvēl 1,7 latus un šajā summa nav iekļautas nedz radošās komandas izmaksas, nedz arī idejas kopējais novērtējums naudas izteiksmē. …

Ikšķiles novada Dome 2009.gada maija beigās  “Ikšķiles Vēstīs” ziņo, ka piešķirti Ls 1800 bērnu radošajām darbnīcām vasaras mēnešos. Tas priecē, lai gan  aizdomas par dāsnuma priekšvēlēšanu vienreizīgumu paliek.

Ar nožēlu gan jāsaka, ka Dome ir tradicionāli skopa informācijas sniegšanā. Laikrakstā tā arī neizdevās atrast plašāku skaidrojumu par iespējām novada bērniem izmantot šī līdzfinansējuma labumus. Nav ne projekta reklāmas, ne īsa apraksta, ne pat kontaktinformācijas.

Vai situācija ir tā pati, kas ar šajā pašā laikrakstā (iepriekš mājaslapā) kā lielu sasniegumu pasniegto projektu “Datorkursi Ikšķiles novada pensionāriem”? Ir naudas summa, ir vietu skaits, bet nav ne laiks, ne kontaktinformācija. Viss liecina, ka vietas aizrunātas pirms pubiskas informācijas parādīšanās, tādēļ norādīt kontaktinformāciju patiešām ir lieki.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s