Ikšķiles vidusskolas 9. klašu izlaidumā

Ikšķiles estrādē, 2011. gada 10. jūnijā.

Sveicināti, absolventi! Sveicināti pedagogi un vecāki!

Šodien mūsu bērniem liela diena – aiz muguras 9 mācību gadi, pirmie nopietnie eksāmeni. Ir iegūtas zināšanas, prasmes tās pielietot un novērtējums. Tā bija skola.

Ir iegūti draugi un iemaņas risināt konfliktus. Kādam ticis mīlestības pārdzīvojums, kādam salauzta sirds. Tie bija 9 gadi bērnu un vecāku dzīvē. Šodien tāda skolas dzīve beidzas un agrākā vairs nebūs nekad.

Nu jau lielie bērni lems, ko darīt tālāk? Vai iet Ikšķiles vidusskolā, vai izvēlēties citu mācību? Vai apgūt sirdij tuvākās praktiskā darba iemaņas? Vai doties tālos laimes vai iztikas meklējumos? Vai atpūsties…

2011. gada vasara mums visiem būs savādāka nekā iepriekšējā. Pēc gadiem lielākā daļa pieaugušo droši vien atcerēsies vasaru, kad prezidents ierosināja Saeimas atlaišanu. Domāju, ka to atcerēsies arī daudzi no absolventiem.

Es kā tēvs vēlos, lai mans dēls pēc gadiem par šo vasaru arī teiktu: „Tā bija vasara, kad es pieņēmu savu pirmo nopietno patstāvīgo lēmumu.”

Vecāku vārdā novēlu, lai jūs, lielie bērni, šovasar pieņemat pareizos lēmumus, un lai tie izrādās veiksmīgi! Lai jūsu lēmumi sniedz vislabāko jums un mūsu Latvijai!

Skolotājiem arī šī ir īpaša diena. Ir bijušas un būs klases, kuras labākas vai mazāk labas par šīm. Vēl daudzi desmiti bijušo skolnieku jūs sveicinās uz ielas. Tomēr arī skolotājiem šis noteikti ir satraukuma brīdis, jo nu jau vairs nevienu no šiem skolniekiem nevarēs kaut mazliet labāk sagatavot 9. klases eksāmenam vai kādam projektam. Šis darbs pabeigts. Tas jānodod – dzīvei!

Vecāku vārdā saku paldies skolotājiem par to, ka esat sevi ieguldījuši mūsu bērnu audzināšanā. Paldies par darbu, laiku un nerviem. Lai pieredze, ko jūsu profesionālai izaugsmei snieguši šie lielie bērni, nonāk pie tiem bērniem, kas šajā zālē sēdēs pēc viena un pēc desmit gadiem!

Lai Ikšķiles skola kļūst par vislabāko skolu Latvijā!

9. A klases vecāku vārdā A.Doveiks

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s