LETA: Zatlers atlaiž Saeimu

Andris: Saeimu pašlaik var atlaist tikai tauta. Zatlers to zina, LETA nezina. Zatlers teica tā: Tāpēc es gribu jūs visus tiešraidē iepazīstināt ar Latvijas Valsts prezidenta rīkojumu Nr.2 par Saeimas atlaišanas ierosināšanu: „Pamatojoties uz Latvijas Republikas Satversmes 48.pantu, ierosinu Saeimas atlaišanu. Valsts prezidents Valdis Zatlers. Rīgā, 2011.gada 28.maijā.”

Rīga, 28.maijs, LETA. Pamatojies uz Satversmes 48.pantu, Valsts prezidents Valdis Zatlers šovakar ir atlaidis Saeimu, tā Zatlers paziņoja savā uzrunā tautai Latvijas televīzijā.

Savā runā Zatlers akcentēja, ka 26.maija Saeimas balsojums, kas nedeva atļauju Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam veikt kratīšanu Saeimas deputāta Aināra Šlesera (LPP) dzīvesvietā, ”ir kā sirēna, kas brīdina par nopietnu konfliktu starp likumdevēju un tiesisko varu”. Saeima savā balsojumā uzrādīja necieņu pret tiesu varu, uzsvēra Zatlers, un tā nav pirmā reize – 9.Saeima neapstiprināja amatā ģenerālprokurotu, kur virzījatioesu varas augstākā amatpersona.

Zatlers uzsvēra, ka šai Saeimai ir arī citi ”netikumi” – tirgošanās par amatiem tā vietā, lai domātu par valsti, tās ekonomisko situāciju. Tā ir parādījusi, ka aizstāv savas personīgās intereses.

“Redzam, ka Saeima jūtas komfortabli savā melu gaisotnē,” akcentēja Valsts prezidents. Viņš uzsvēra, ka šādas Saeimas gaisotnē ir stipri ietekmēts arī valdības darbs, kad tās pārstāvji skatās, ko saka cilvēks ārpus valdības.

Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija veiksmīgi pārvar krīzi, un tas ir visas Latvijas tautas nopelns. Bet krīzes rezultātā cieta daudzi – tika samazināta algas. Kā vārdā Latvijas tauta cieš, vaicāja prezidents. Un jautāja – lai vairotu oligarhu peļņu? Lai tiesiskums kļūtu nenozīmīgs?

Viņš uzsvēra, ka pārāk labticīgi tika vērotas cilvēku grupu interešu izpausmes un situācija ar katru brīdi kļuva sliktāka. 9.Saeimai uzticējās 6% iedzīvotāju, bet 10.Saeimai – 10%.

Tuvojas demokrātijas privatizācija, tāpēc ir jārīkojas, teica Valsts prezidents. Ir jāpieliek punkts šādai personu grupu patvaļai, kad mūsu bagātība nogulst ofšoru kontos, kad atsevišķi reģioni ir īpaši. Ir jāpieliek punkts, ka domājam vienu, bet darām ko citu. Nedrīkst būt šādā attieksme pret cilvēkiem, tautu un valsti, uzsvēra prezidents.

Jau ziņots, ka 26.maija plenārsēdē Saeima neļāva veikt kratīšanu Šlesera dzīvesvietā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s