Jānis Gunārs Rubenis sola pārmaiņas 2009.gada sākumā

Andris: Vai aizgājušo dienu hronikas?

Sabiedība Citai Politikai

Par savu lielāko kapitālu uzskatu savas zināšanas ražošanas organizēšanā un kolektīva vadīšanā. Lai attīstība noritētu straujāk, jāpiesaista kapitāls, nodrošinot ražošanas attīstību un radot jaunas darba vietas. Aktīvi jāstrādā ar ES kohēzijas un struktūrfondiem. Projektu izstrāde jāveic pārdomāti un profesionāli.

Ar Jāni Gunāru Rubeni sarunājās Liāna Langa

Mani trumpji – dzīves pieredze un inženiera zināšanas.

SCP deputātu kandidātu sarakstā Tu esi otrais numurs. Ja kļūsi Ikšķiles novada domes deputāts, kādi būs tavi pirmie darbi?
Pirmām kārtām es vēlos likt lietā savas inženiera zināšanas un dzīves pieredzi. Par savu lielāko kapitālu uzskatu savas zināšanas ražošanas organizēšanā un kolektīva vadīšanā. Ikvienam zināms, ka ražošana Latvijā ir daļēji sagrauta. Ražošana bez inženiera zināšanām nav iespējama, un arī inženiera zināšanas bez ražošanas nav iespējamas. Domāju, ka ļoti svarīgi ir organizēt ražošanas attīstību novadā un radīt darba vietas. Piemēram, jāveic lauku ceļu sakārtošana ar novadā pieejamiem derīgo izrakteņu karjeru resursiem. Realizēt šo uzdevumu ir pilnīgi reāli, un tas būtu jāsāk nekavējoties. Līdz šim karjeru resursi tika izsaimniekoti, un tas turpinās arī pašlaik. Lielu uzmanību pievērsīšu siltumtrašu sakārtošanai, kā arī funkcionālas un nedārgas tehnikas iegādei, lai nodrošinātu komunālos pakalpojumus, piemēram, ielu uzturēšanu un apkārtnes sakārtošanu.

Kādreiz Tu balotējies no Tautas partijas saraksta, tagad no SCP. Kas ir mainījies?
Nevarēju samierināties ar ierindas biedra Andra Šķēles darbību partijā. Cienu Aigara Štokenberga un Arta Pabrika drosmi, kuru vajadzēja aiziešanai no Tautas partijas. SCP politika sociālos un valsts pārvaldes jautājumos man ir pieņemama.

Kā Tu vērtē pašreizējo domes darbu?
Strādājot domes iepriekšējā sasaukuma opozīcijā, varu atzīmēt domes zemo vadības kultūru, absolūtu necieņu un pazemojošu attieksmi pret opozīcijas deputātiem. Novada saimnieciskā vadība ir haotiska un nepārdomāta. Kā piemēru varu minēt nelikumīgo derīgo izrakteņu iegūšanu pašvaldības īpašumā „Kaparāmuru karjers – Ezeri”. Ir dokumentēts domes priekšsēdētāja Jāņa Rudzīša atzinums par karjerā nelikumīgi izstrādātiem izrakteņiem 34 815 latu vērtībā. Par to atgūšanu ir ierosināta krimināllieta, taču tās ietvaros dome četru gadu laikā apzināti neko nav darījusi. Lietas būtība ir tāda, ka Jānis Rudzītis kaut kādu apsvērumu dēļ cenšas šo lietu novilcināt. Rezultātā ir radušies zaudējumi pusmiljona latu vērtībā. Tā ir novada un mūsu visu nauda!

Tu Ikšķiles novadā pazīsti daudzus. Kāds, Tavuprāt, ir cilvēku noskaņojums pirms šīm vēlēšanām?
Neapmierinātība ar esošo domes pozīcijas sastāvu un vadības stilu.

Kas ir galvenās lietas, kuras novadā būtu jāpaveic nākamajos četros gados?
Kultūras nama renovācija ar funkcionālu piebūvi, mūsu atkarotās estrādes sakārtošana un modernizēšana, iekārtojot tajā pārsedzi, kā arī ceļu sakārtošana, izmantojot novada iekšējos resursus.

Ko teiksi ļaudīm, kuri jūtas ekonomiskās krīzes nomākti un nedroši?
Izeja ir no jebkuras krīzes, un tas ir darbs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s