Elga Zēģele atbild komentāram

Sabiedrība Citai Politikai

Druvis Says:
30. maijs, 2009 7.56

Jautājums – Zēģeles kundze, kultūras biedrības nams, nesakārtots, neapkopts, kā bieds Ikšķiles centrā stāv jau gadiem, kā Jūs varat iedomāties sakārtotu Ikšķili, ja pati ne reizes neesat slotu rokās paņēmusi un savu mājas priekšu noslaucījusi? Un tas vēl ir tas mazākais. Jūs laikam arī neesat dzirdējusi par ESF kanalizācijas projektu, kas ietver ielu pārrakšanu? Vai tad mēs par Jums varam vēlēt, ja Jūs esat nevīžīga, nezinoša Ikšķiliete? Un kā varat spriest par kultūras nama projekta nekvalitāti, vai tas tāds politisks triks, ko Jūs abas ar Ikstenu sataisījāt, lai beidzot kāds iedod naudu kultūras biedrības nama sakopšanai, lai pašām nav jāstrādā un beigās jāpaliek bez darba?

Elga Zēģele Says:
30. maijs, 2009 22.56

Godājamais, Druvi!
Lūdzu, vērīgāk izlasiet manu rakstu! Septiņus gadus Ikšķiles Kultūras biedrība namu bija iznomājusi Ikšķiles pašvaldībai un noslēgtais līgums, kuru ir parakstījis J. Rudzīša kungs, paredzēja, ka:
1.) Ikšķiles dome nemaksā biedrībai īres maksu, bet veic remonta darbus un uztur namu kārtībā, lai tas nebūtu kā “bieds” Ikšķiles centrā. Kāds ir rezultāts Jūs pats redziet! Arī estrādi patreizējā domes vadība ir nolaidusi un tagad klaigā, ka tā brūk kopā. tāds pats scenārijs bija arī ar mākslinieka J. Kugas māju un vēl citiem objektiem. Un mana centība vai nevīžība te galīgi nav pie vainas.
2.)Kultūras biedrībai nebija tiesību slēgt jebkāda veida līgumu ar vēl kādu fizisku vai juridisku personu. Tas nozīmē, ka saistoties ar tik neuzticamu partneri kā Ikšķiles dome, mēs vairs nebijām tiesīgi, kaut ko iesākt biedrības nama labā.
Diemžēl, mēs bijām tik naivi un ticējām domes solījumiem, ka tūlīt, tūlīt remonta darbi tiks uzsākti. Visus septiņus gadus gada sākumā pilsētas budžetā dome paredzēja līdzekļus biedrības nama remontam, bet vēlāk tos novirzīja citiem mērķiem, solīto nepildot un muļķojot ikšķiliešus.
Lai arī cik mums grūti klājas biedrības nama durvju priekša katru dienu ir noslaucīta. Šie Jūsu pārmetumi ir pilnīgi nevietā! To, ka Ikšķilē labākajā gadījumā ir 2 normāli noasfaltētas ielas ir pamanījuši visi ikšķilieši, ne es vienīgā. Tas, ka ielas pārrok realizējot kanalizācijas projektu ir saprotami un ne jau to mēs domei pārmetam.
To, ka “Kultūras kalna” projekts bija nekvalitatīvs varu spriest, jo esmu piedalījusies, kultūras celtņu darba uzdevumu rakstīšanā. Šis projekts neparedzēja, piemēram, tādas elemntāras un 21.gadsimtā pašsaprotamas lietas kā ģērbtuvi ar dušām pie mēģinājumu zāles deju kolektīvam, bērniem labiekārtotu zīmēšanas studiju, kafejnīcu, bibliotēkai gaišas un plašas telpas – nevis pagrabu, ieeju balkonā nevis cauri skatītāju zālei, lai tie, kas kavējas netraucē pārejiem. Šo sarakstu var turpināt un turpināt. Diskusijā, kas notika Arhitektu savienībā projekta autore, atbildot uz jautājumiem, paziņoja, ka skatuve nav paredzēta teātra rādīšanai, tādēļ nav izdomāts kā dekorācijas nogādāt uz skatuvi. Man un daudziem citiem ikšķiliešiem tiešām nebija skaidrs, kādēļ jābūvē daudzu milijonu vērts kultūras nams, ja tur pat teātra izrādes un koncertus nevarēs noskatīties. Un, ne jau manos vai Noras Ikstenas spēkos būtu bijis apturēt šo projektu. To izdarīja Ikšķiles ļaudis un profesionāļi kopīgiem spēkiem!
Druvi, es ļoti labi pārzinu situāciju Ikšķilē! Ļoti labi! Strādāt protu un no darba nebaidos! Dod Dievs visiem tādas darba spējas kā man! Visam, ko es šeit rakstu ir dokumentāls apstiprinājums.
Lai Jums, Druvi, labi veicās!
Ar cieņu
Elga Zēģele

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s