Lai svinam Ikšķilē Saprātīgo darbu dienu!

From Skolas ielas daudzdzīvokļu kvartāla tumsa

Sveicināti, mīļie Ikšķiles iedzīvotāji! Ierosinu šodienu, 2010. gada 4. februāri, iezīmēt Ikšķiles kalendārā kā Saprātīgo darbu dienu. Stāstīšu visu pēc kārtas.

Jau 2009. gada jūlijā internetā un sarunās ar atsevišķiem pašvaldības darbiniekiem tika uzdots jautājums par nakts apgaismojumu Ikšķiles pilsētā – Bērnudārzā naktslampiņas neizslēdz. 2010. gada janvārī bērnudārzs joprojām tiek apgaismots ar maksimālo jaudu visu nakti, bet apkārtējais daudzdzīvokļu māju kvartāls ar vairāk kā 600 mājsaimniecībām ekonomiskajā režīmā – krēslas zonā. Nolēmu noskaidrot, vai manas sajūtas ir pamatotas.

Janvāra beigās Skolas ielas daudzdzīvokļu māju kvartālā tika saskaitītas 20 laternas:

–         10 ielas laternas (2 deg ar pārtraukumiem), kuras apgaismo ceļus, pa kuriem pārvietojas automašīnas un gājēji, 6 no šīm 10 atrodas pie 2 mājām, kopējais māju skaits 11;

–         10 ielas laternas (2 nedeg), kuras apgaismo zaļo zonu un tirgus laukumu.

Ja salīdzinām šo apgaismojuma sadalījumu ar citiem Ikšķiles kvartāliem, tad sadalot uz mājsaimniecībām, tās varētu būt 1-2 laternas Zaļajās salās, 2-4 Ādamlaukā vai Jaunikšķilē. Turklāt katra otrā apgaismos zālāju, nevis ceļu! Privātmāju īpašnieki droši vien teiks, ka viņi paši maksā par savas teritorijas apgaismošanu. Viņiem varu atbildēt, ka arī daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji saņem rēķinus par elektrību koplietošanas telpās.

From Skolas ielas daudzdzīvokļu kvartāla tumsa

Kāda situācija ir bērnudārzā? Bērnudārza teritorijā arī ir 20 laternas. Ļoti labi, ka mēs varam atļauties kvalitatīvi apgaismot šīs iestādes, kas strādā no 7:00 līdz 19:00, teritoriju. Tikai kādēļ tas notiek visu nakti, kad iestāde un tās teritorija ir slēgta? Šajā laikā to pašu elektrības apjomu varētu izlietot visa kvartāla izgaismošanai, un tas būtu ieguvums ne tikai kvartāla iedzīvotājiem, bet arī vairākiem simtiem kājāmgājēju, kas izmanto sabiedrisko transportu.

Šāds stāsts ar atkārtotu problēmas pieteikumu bija jau sagatavots, bet šonakt ir noticis brīnums – bērnudārza teritorijas apgaismojums naktī bija izslēdzies un no rīta atkal ieslēdzies (tātad, tas nav elektropiegādes bojājums). Tādēļ arī ierosinu šodienu, 2010. gada 4. februāri, nosaukt par Saprātīgo darbu dienu. Lai katru gadu varam sev priecīgi atgādinātu, ka saprātīgas lietas ir darāmas neatkarīgi no tā, kas tās ierosina. Protams, minētais nav vienīgais saprātīgais darbs, kas veikts, bet ļoti daudzi vēl priekšā…

Ja Ikšķiles pašvaldība ar šo beidzot pāriet ekonomiskajā (normālajā) režīmā, kāds jau bija līdz 2008./09. gada ziemai, tad arī es varu iztikt ar esošo kvartāla apgaismojuma apjomu un taupīt kopā ar novadu. Dažas laternas gan apgaismo vietas, kur tumšajā laikā pat mūžīgie dzīvas svinētāji neuzturas… Ja novadam izdotos naktī izslēgt daļu no Skolas ielas maģistrālā apgaismojuma, ietaupījums dubultotos.

Gribētos pateikt paldies tai gudrajai galvai un čaklajām rokām, kas sistēmu saremontēja… Un gribās arī uzzināt, kas samaksās rēķinu par vairāk kā 6 mēnešu bezjēdzīgu elektrības tērēšanu. Sabiedrība jau samaksāja, bet par katru tādu lietu taču atbild arī kāda konkrēta maza vai liela amata persona!

Galerija: Skolas ielas daudzdzīvokļu kvartāla tumsa

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s