Sveiciens Ventspilij no Ikšķiles! Sveiciens Aivaram no Andra!

Sveiciens Ventspilij no Ikšķiles! Sveiciens Aivaram no Andra!

Šo video skatos 2019. gada 24. maijā. Man ir iebildums, bet par to vēlāk. Jūs vairākas reizes pieminat Ikšķili, tad vispirms par Ikšķili.

Ikšķilē jau ir notikusi ministra Pūces aizliegtā iedzīvotāju aptauja, kurā iedzīvotāji pārliecinoši izteikušies par Ikšķiles novada kā patstāvīgas pašvaldības saglabāšanu.

Ikšķile par savu patstāvību. 46% ir par maz vai pietiekami? * Ja 46% ir 82% un 98%…

https://doveiks.lv/2019/05/12/ikskile-par-savu-patstavibu-46-ir-par-maz-vai-pietiekami/

Pirms tam…

  1. gada janvārī Ikšķiles pašvaldība izliek publiskajai apspriešanai vāju 2019.-2025. gada attīstības programmu, kuru pavada ar vārdiem “tai nav nozīmes, jo mūs tāpat pievienos…”

Tomēr ne visi tā domā, un plānam tiek izvirzīti uz attīstību vērsti priekšlikumi:

  1. gadā Ikšķiles novadā dzīvos 15.000 iedzīvotāju!

https://www.facebook.com/notes/n%C4%81kam-kop%C4%81-ik%C5%A1%C4%B7il%C4%93/2030-gad%C4%81-ik%C5%A1%C4%B7iles-novad%C4%81-dz%C4%ABvos-15000-iedz%C4%ABvot%C4%81ju/591961797930316/?__tn__=HH-R

 

Vidusskolas ēka ar daudzfunkcionālu sporta bāzi Lupīnu ielas stadionā.

https://www.facebook.com/notes/n%C4%81kam-kop%C4%81-ik%C5%A1%C4%B7il%C4%93/vidusskolas-%C4%93ka-ar-daudzfunkcion%C4%81lu-sporta-b%C4%81zi-lup%C4%ABnu-ielas-stadion%C4%81/602211003572062/

 

Apstiprinātajā plānā tie ir konceptuāli noraidīti, kaut atzīstot absolūti neadekvāto kļūdu (plānā 10.000 iedzīvotāji 2025. gadā, kaut plāna apspriešanas sapulcē domes priekšsēdētājs ar lepnumu ziņo par esošajiem 10.200) ir minimāli palielināts plānotais iedzīvotāju skaits.

 

Vārdu sakot, pienākot dienai, kad tiek publicēta karte, Ikšķiles novada dome ir gatava padoties, bet izrādās, ka kartē Ikšķile piezīmēta Ogrei, nevis sarunātajai Salaspilij. Tad nu arī Ikšķiles dome nolemj “cīnīties”, jo Ogres novada variantā tikai “patiesiem neatkarības cīnītājiem” ir cerības uz Ikšķiles vēlētāju atbalstu. Tā nu tapa pašvaldības organizēta aptauja, lai gan visos iepriekšējos gadījumos, kad iedzīvotāju viedoklis meklēja ceļu uz lemjošajiem kabinetiem, tas tika ignorēts vai noairēts. Skatīt 2019. gada sākumā notikušo plāna apspriešanu, līdzīgi notika plāna sagatavošana 2018. gadā.

Paralēli darbojas arī opozīcijā nosūtītie deputāti, kā aicinot būt aktīviem pašvaldības organizētajā aptaujā, tā arī katram apzināti izvērtēt SAVA NOVADA vērtību, lai to labāk aizstāvētu gaidāmajās reformas kaujās.

https://www.facebook.com/NakamKopaIkskile/videos/347944095826952/

https://www.facebook.com/watch/?v=2038579889604487

Sapulcē tika piedāvāts cits skats ne tikai uz reformu, bet uz valsts un tautas attiecībām kopumā.

Ikšķiles Tautas sapulcei 2019. gada 16. aprīlī

https://doveiks.lv/2019/04/16/ikskiles-tautas-sapulcei-2019-gada-16-aprili/

 

Vēlāk šis viedoklis ir izplatīts jau saīsinātā, konceptuālā variantā

Sasaucam 2. Satversmes sapulci – Tautai un Zemei!

https://doveiks.lv/2019/05/04/sasaucam-2-satversmes-sapulci-tautai-un-zemei/

 

Lai nu kādi ir konkrētie Ikšķiles novada vadītāji un viņu motīvi, tomēr nav noliedzams fakts, ka Ikšķiles novada balsojošo iedzīvotāju pārliecinošs vairākums vēlas paturēt SAVU PAŠVALDĪBU savās robežās un savā atbildībā. Tai pašā laikā ne tikai Ikšķilē, bet visā Latvijā un arī ārpus tās, kur mīt no Latvijas izstumtie tautieši, ir dažam skaidra zināšana, bet daudziem apjausma, ka ar valsts pārvaldi kopumā nav labi, un nevienas kārtējās un ārkārtas vēlēšanas to nelabo. Bet atļaut problēmu labošanu tiem, kas tās radījuši… Nu, Jūs saprotat.

Tādēļ ir nepieciešams jaudīgs, bet “nesimetrisks” risinājums – sasaucam 2. Satversmes sapulci – Tautai un Zemei! Izlemjam, vai atstājami spēkā tie labojumi Satversmē, ko dažādos laikos veikušas dažādas Saeimas, un nopietni pieķeramies Tautas izdzīvošanai un Zemes pārvaldes sakārtošanai. No augšas, no suverēnās varas uz leju izdalot uzdevumus ministrijām, nevis otrādi!

 

Atgriežoties pie video. Jāsaka, ka man ir bijis tas gods daudzus gadus cilvēcīgās sarunās aizstāvēt veco rajonu modeli un vēlētus pagastu vecākos. Piebildīšu, ka divreiz vienā upē iekāpt nevar, un tas, kas bija dabisks 2009. gadā, šodien vairs nav garantēti dzīvotspējīgs, bet Pierīgā – nav pieņemams jau jauno novadu kopienu kontekstā. To rakstu, lai pateiktu, ka patiešām veselais saprāts un loģika var darboties ļoti līdzīgi ierindas pilsonim un pieredzējušam pašvaldības vadītājam, ja tie abi abstrahējas no personiskā. Vai cilvēkiem ministrijās un Saeimā dod kādas psihotropas vielas? Varbūt apstaro, programmē, tikai tādus ar nodomu atlasa, ka viņu domāšanai praktiski nevienā nozarē nav redzamas veselā saprāta pazīmes?!

 

Vienu iebildumu tomēr gribu teikt. Par guļamrajoniem, kas savu bagātību iegūst nepamatoti, vai teiksim tā – nedroši. Ikšķile, Mārupe un citi savu bagātību no guļamrajona statusa iegūst LR likumu ietvaros. Tādi ir spēles noteikumi! Arguments, ka tie varētu būt citi, ir tikpat vērts, kā tad, ja Ventspils basketbola komandai treniņa laikā liktu spert bumbu grozā ar kāju tādēļ, ka par FIBA vadībā ir iekļuvis futbolists – daudzdēlu tēvs. Tas varot mainīt noteikumus, ne garantēti, bet varot.

Ja ir pamatoti argumenti, kādēļ un kā jāmaina pašvaldību budžeta uzpildīšana, tad apspriežam! Bet ar to nevar manipulēt, ja nav ne priekšlikuma, ne aprēķina, ne pat kāda spēka, kas to patiešām virza. Būsim korekti, nevairosim muļķības publiskajā telpā!

Ikšķile PAR kompleksu risinājumu visai Latvijai, jo mums ļoti daudziem Ikšķilē dzimtās mājas palikušas izmiršanai nolemtajā Latvijas daļā. Man personīgi – Kurzemē. Mēs cīnāmies pret to Rīgas kabinetu politiku, kas iztukšo Latviju.

Mūsu protests Ikšķilē ir PAR VISU LATVIJAS TAUTU!

 

Andris Doveiks

Ikšķile, 2019.05.24

 

Nākam kopā Ikšķilē!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s