Ikšķiles novada attīstība 4 gados – haoss ar taustāmiem rezultātiem

Ikšķiles Tirgus Ziņotājs #2013 raksta:

Ūdensvada un kanalizācijas projekts bez skandāliem ir ierakts zemē. Cik ir pieslēgušies, vai tiek pārbaudīs, cik kvalitatīvi tiek apsaimniekoti kanalizācijas ūdeņi tur, kur ir iespēja pieslēgties, bet māju īpašnieki to nedara? Kad būs nākamā kārta? Kā tā ietekmēs tarifus esošajiem lietotājiem?

Skolas ielas centrālā daļa ir izbūvēta. Galvenie ieguvēji ir tranzīta braucēji un jauno autostāvvietu lietotāji. Ja, ir arī celiņi un dobes. Zaudētāji izrādās visi, kam centrā jāuzņem vai jāizlaiž pasažieri, t.sk. sabiedriskais un pašvaldības transports. Tirgus izveidei vairs nav citas vietas kā tikai tenisa korts. Visam kroni uzliek plūdi pēc lietus zem tilta un pie Superneto, arī iekšpagalmā.

Pēc Rīgas ielas rekonstrukcijas laika gaitā ir novērsti daži sīki trūkumi, kā bīstamais krūmu puduris pie dambja, bet plūdi stāvlaukumos un uz gājēju ceļa pie pludmales turpinās katru pavasari un lietainākos periodos jebkurā laikā. Tagad, kad dome pārcēlusies uz Peldu ielas ēku pie Daugavas, iespējams paši pamanīs, cik tuvredzīgi rīkojušies, uzbūvējot no jauna to pašu veco krustojumu ar Rīgas ielu. Tur bija jābūvē aplis, jo laika gaitā Peldu ielas noslodze tikai pieaugs. Iespējams, ka pamanīs arī to, ka Daugavmalas galvenajā krustojumā vispār nav pārejas!

Sabiedrisko ēku siltināšanas projekti. Skaidra lieta, vajag un jādara. Kurš izvēlējās krāsas?! Kurš parakstīja pelēko kultūras namu, krāsaino skolu, papagaiļkrāsas bērnudārzu, zilos jumtus, pelēkdzelteno māju Skolas ielā! Tas viss kādreiz sarkanbaltajā Ikšķilē? Nosauciet tautai varoni! Skandināvijā tādu mākslinieku izraidītu no ciema un varbūt pat no valsts, bez tiesībām atgriezties.

Vai Ikšķiles komunālie speciālisti ir skaitījuši, cik izmaksā divu katlumāju darbināšana Ikšķiles centrā? Vai Skolas ielas rekonstrukcijas projekta laikā tika ierakta siltumtrase, kas ļautu atteikties no vienas katlumājas tad, kad visas ēkas negaidot būs kļuvušas divas reizes siltumefektīvākas?

Jaunais stadions ir. Jaunas sporta nodarbības pašvaldībai nav. Stadiona būves slaika sporta skolotāji un skolas vadība solīja ja ne Daliņa kāju audzēšanu, tad vismaz masu vieglatlētiku jaunāko klašu skolēniem. Kur ir? Viena vasara jau prom, nākamā tukšā jau klāt. Pirms dažiem gadiem veiksmīgi tika likvidēts vienīgais ielu vingrošanas centrs aiz kurinātavas. Cik liela piepūle vajadzīga, lai tos nepieciešamos vingrošanas komplektus iepirktu un uzstādītu katrā pilsētas mikrorajonā?

Skolas paplašināšana ir kļuvusi par nepieciešamību. Paplašināšana ar vēl vienu piebūvi izskatās kā visreālākais plāns, kuru apdomā vadošie. Cik tuvredzīgi! Centra apspriešanas laika tika konstatēts, ka tur jau tagad ir par šauru. Lupīnu ielas stadionā ir vieta vidusskolas klasēm – ģimnāzijai un sporta hallei. Apjoms praktiski neierobežots. Uz priekšu, izsludiniet konkursu arhitektūras un vides plānošanas studentiem tagad!

2 domas par “Ikšķiles novada attīstība 4 gados – haoss ar taustāmiem rezultātiem

  1. Atpakaļ ziņojums: Visi uz vēlēšanām? | Tā dzīvojam. Ikšķilē. Latvijā.

  2. Atpakaļ ziņojums: Labāko kandidātu izlase Ikšķilei 2013. gadā | Tā dzīvojam. Ikšķilē. Latvijā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s