Pie manas mājas būvē ceļu VI

Pagājušajā nedēļā darbi turpinājās. Pat sestdien un svētdien 2-3 meistari grieza betona blokus un lika apmales.

Šodien, 19.novembrī, darba svētki varētu beigties, jo pilnīgi negaidīts ir uzsnidzis sniegs. Negaidīts tas sniegs gan laikam ir tikai domes iepirkumu plānotājiem …

Iepriekšējā nedēļā pēc sarunas ar Rudzīša kungu (par dzīvi kopumā un atsevišķu projektu vadību), man bija iespēja tikties ar Karpova kungu, novada izpilddirektoru. Daudzsološā tikšanās par apstādījumu tēma tika nozīmēta tieši uz būvējamās ielas.

Apstādījumu tēma tika apspriesti ļoti vienkārši. Tie mājas pusē ir uz mājai piederošās zemes un dariet ko gribat. Ceļš un zālājs otrā pusē pieder pašvaldībai, tādēļ mājas iedzīvotājiem jāpriecājas, ka viņus vispār uzklausa. Pretī Skolas ielas 9.mājai ir vecs dzīvžogs. Tas, izrādās “vecs un neglīts”, tādēļ izņemams no Ikšķiles zaļā vainaga. Pag, pag, vai tad tas dzīvžogs nebija šķērslis ielas paplašināšanai prom no mājas?! Vienojāmies, ka lielos tīrīšanas darbus veiks pavasarī, kad tiks piedāvāta kāda vīzija par to, kas būs vietā.

Izmantojot izdevību, es un otras mājas pārstāvji norādījām, ka pie bērnudārza izveidotā sala radīs ievērojamus satiksmes apgrūtinājumus tieši bērnudārza “piebrauktuves” lietotājiem. Karpova kungs un būvuzraugs Andris (atvainojos, uzvārdu nepierakstīju) piekrita, ka projekta zīmējumā it kā labais risinājums dabā patiešām var radīt problēmas. Arī kā bērnu drošības risinājums šī sala ir nenozīmīga, uz to kā jau uz salu neved neviens celiņš un pēc mašīnu novietošanas paredzētajās vietās tā būs pat nepieejama. Tika nolemts, ka šo salu vajadzētu likvidēt. Tik patīkami, ka mūsu pašvaldības vadībā ir tik lemtspējīgi un atsaucīgi cilvēki! Diemžēl 11.mājas pārstāvju uzsāktā saruna par “guļošajiem policistiem” nevedās.

Tomēr prieki operatīvo lēmumu bija pāragri. Jau pēc mazāk kā 24 stundām satiku Karpova kungu, kurš informēja, ka projektētājs salas likvidēšanu neesot atļāvis. Arī satiksmes drošības speciālisti nepiekrītot. Dīvaina operativitāte, ja ņem vērā, ka mūsu tikšanās noslēdzās piektdien ap pulksten 16.00. Lai gan, nekas dīvains jau varbūt arī nav. Ikšķiles dome iepirkumus zem Ls 10.000 paspēj izsludināt un noslēgt līgumu pat 5 dienu laikā. Šādai operativitātei gan ir sava cena. Rudzīša kunga vārdiem runājot: ”Maz pretendentu pieteicās!” Tas par Ls 11.000 (t.sk. PVN) vērto Melioratoru ielas bērnudārza stāvvietu. Rīgā par to pašu naudu diviem ierēdņiem 300 m ceļu līdz mājai uzbūvēja (TV3 “Nekā personīga” 16.11.2008). Viņus jau tad vajadzētu slavēt kā lieliskus iepirkumu speciālistus! Katrai ielai tikai divus tādus ierēdņus vajadzētu.

Jaunā darba nedēļa ir īsāka. Darba apstākļi kļūst sarežģītāki. Dzīvi jautrāku padara pārmaiņas. Sagaidīsim tās ar pozitīvu skatu 🙂

Raksts un komentāri Ikskile.com

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s