Pie manas mājas būvē ceļu V

Novembra pirmā nedēļa bija sausa. Diennakts temperatūras svārstījās no -2 līdz +5.

Nedēļas nogale bija siltāka, un svētdiena Skolas ielas pagalma šoseju aplaimoja ar nelielu lietu. Šajā laikā darbi tiek turpināti saskaņā ar projektu un pat sestdienā. Celtnieki tiešām cenšas mazināt domes iepirkuma kalendāra radīto pēkšņās ziemas risku.

Šīs nedēļas darbs ir ceļa apmales. Skaistā rindā saliktas un nostiprinātas. Atbilstoši projektā zīmētajam. Arī vietās, kur to nepieciešamība man liekas diskutējama. Iedzīvotāju viedoklis (šo rakstu pamatā ir arī citu iedzīvotāju novērojumi un spriedumi) vēl joprojām domi neinteresē, tomēr turpināšu rakstīt, lai domei būtu iespēja nodrošināt augstāku iedzīvotāju apmierinātību citu pagalmu uzlabojumos, saglabājot arī savās acīs vienmēr pareizo un nekļūdīgo darītāju tēlu.

Pēc apmaļu uzstādīšanas kļūst redzams ceļa seguma augstums. Vecais, sliktās kvalitātes ceļš bija zems un bez apmalēm, tādēļ lietus ūdeņu peļķe veidojās uz ceļa un daļēji uz zālāja mājas galā, appludinot pēdējās kāpņu telpas pagrabus. Tagad ceļš ir augstāks un ar apmalēm, tādēļ mājas jumta lietus ūdeņiem no notekām uz ceļa vairs nenokļūs jau 3 kāpņu telpu platumā. Domājams, ka uz ceļa peļķe būs mazāka, bet kas notiks pie mājas pamatiem un pagrabos, ja 40 kvadrātmetru zālājā tiks savākti 400 kvadrātmetru jumta lietus ūdeņi?

Šī ceļa izbūve varētu veicināt vienādu un augstu vides kvalitāti visos mājas pagrabos. Šķiet, ka Ikšķilei pašlaik raksturīgā veidā, tiks nodrošināta tikai vienāda pagrabu vides kvalitāte, un visi pagrabi varēs saņemt noteiktu lietus un sniega ūdeņu devu. Protams, iedzīvotājiem vienmēr paliek iespēja cerēt …

Raksts un komentāri Ikskile.com

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s