2018. gada Saeimas vēlēšanas. Nākamā diena.

Vēlēšanas beigušās. Pirmās nakts un dienas sajūta. Tā mainīsies drīz, tādēļ jāpieraksta.

SASKAŅA atkal pirmā ar 23 vietām un zaudētāja bez cerības uz vietu valdībā. Šoreiz arī ar LATVIJAS KRIEVU SAVIENĪBAS palīdzību. Ne izšķirošu, bet tomēr. Kādreiz SASKAŅAI “slikto krievu” partija palīdzēja izskatīties mērenai, bet tagad tādam “vissliktākā ienaidnieka veidojumam” jau vairs nav nozīmes, jo pat NA visus zvērināja atteikties no sadarbības ar SASKAŅU, aizmirstot prasīt tādu pašu zvērestu pret LKS. Ja SASKAŅA patiešām vēlas iekļūt valdībā, tai jāizspēlē VIENOTĪBAS vārdā nosaucamais triks ar šķelšanos, sabrukšanu un publisku nomiršanu. Bet ir liela iespēja, ka tas neizslīdētu “nepamanīts” kā VIENOTĪBAS gadījumā. Un nav pārliecība, ka SASKAŅA patiešām grib mainīt pastāvošo mierīgo līdzās pastāvēšanu ar sarunāta kara elementiem.

VIENOTĪBA kā pūķis – vienu galvu nocērt, trīs izaug vietā. JAUNĀ KONSERVATĪVĀ PARTIJA, ATTĪSTĪBAI PAR, JAUNĀ VIENOTĪBA. Kopā 37 vietas. Šim veidojumam ir tikai viena ideoloģija – vara. Ar kādiem līdzekļiem, sponsoriem, lozungiem – pilnīgi vienalga. Šoreiz arī ļoti veiksmīgi daudzas patiešām svarīgas lietas, piedāvāti risinājumi, solīta darbība. Tikai šiem solījumiem un solītājiem ir liela bagāža ar darbiem varā un pie varas, kas gadu desmitiem nav nesuši labus rezultātus. Jaunas ir tikai kulītes, vēži tie paši. Nestāstiet, ka tas tā nav. Paskatīsimies!

NACIONĀLĀ APVIENĪBA. Skumīgs stāsts par partiju, kuras pamatā it kā ir nacionāla ideoloģija. NA galvenie lozungi “krievi nāk” un “saskaņa nekad” nav aizsargāti ar patentu, bet partijas spice to laikam nezina. Arī demogrāfijas stāsts uz šīm vēlēšanām koalīcijas kompromisos pazaudējis jebkādu saikni ar NA. NA piesaista ļoti daudz nacionāli domājošos, kuri domā plašāk par “krievi nāk” un “saskaņa nekad”, bet NA spices izvēlētā stratēģija sasien rokas. Vai tāds ir NA spices mērķis – sasaistīt, izšaut tukšumā, utilizēt nacionālo spēku un domu?

ZAĻO UN ZEMNIEKU SAVIENĪBA. Īpaši nav ko teikt. Mums ir lieki simti miljonu helikopteriem? Tauta netic!

KPVLV. 16 vietas. Revolūcijai par maz. Pēdējo nedēļu un dienu manevri radīja apjukumu vēlētāju rindās. Vai tik šis projekts nav neapmierinātības tvaika ventilis, kuram vajadzēja piesaistīt visu uzmanību, bet nolieties jau pirms vēlēšanām? Nevis pārveidot varu, bet nepieļaut izveidoties nekontrolētai tautas kustībai, kura uz to patiešām varētu pretendēt. Bet tagad – ar 16 vietām pret koalīciju?

2014. gadā balstiesīgo skaits aptuveni 1.552.200, 2018. gadā 1.548.100. Samazinājums tikai 4.100. Tas Cimdara reģistros. Faktiski 2014. gadā nobalsoja 913.491, bet 2018. gadā 844.925. Samazinājums ir 68.566. Šis skaitlis atbilst izmiršanas dinamikai. Un nevajag meklēt citu skaidrojumu, ja tas ir vienkāršs un acīmredzams.

Tauta izmirst fiziski, t.sk. aizbraucot, tauta izmirst garīgi, t.sk. atsakoties līdzdarboties. Visu resursu mobilizācijai tautas fiziskā ķermeņa glābšanai, kas ir gara nesējs šajā pasaulē, bija jākļūst par vienīgo šo vēlēšanu diskusiju tēmu. Tā ir vienīgā patiesība, kuru šajā 100 gadu mīta gadā bija jāapjēdz. To nesaprot tauta, to nerunā politiķi. To slēpj masu mēdiji, kuros Kangara gars pārņēmis teju katru.

Tautas ir zudušas pirms latviešiem. Tautas zudīs pēc latviešiem. Ir Dieva dotas dāvanas, uzdevumi, brīvā izvēle. Ir katra cilvēka rīcība, tautas rīcība un rīcības sekas. Mēs nevaram zināt Dieva nodomu katrā brīdī, bet ar savu izmiršanu mums jāsaprot, ka neesam uz pareizā ceļa.

Izlasi arī šo: Par latviešiem Latvijā!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s