Par atšķirīgu uzskatu cilvēkiem

Tuksnešu tautām esot tāda kārtība, ka higiēnas procedūras vēdera lejas daļā veic tikai ar kreiso roku. Savukārt ēdienam drīkst pieskarties tikai ar labo roku, jo ēdiens parasti tiek ņemts ar roku no viena kopējā trauka. Tādai kārtībai ir viens racionāls iemesls – ūdens trūkums liedz regulāri mazgāt rokas! Lai šo izdzīvošanai svarīgo kārtību uzturētu, tā ir nostiprināta reliģijā, un par pārkāpumu draud bargs sods. Var padzīt no vakariņām, var nopērt un padzīt no apmetnes. Tuksnesī!

Tomēr šie paši cilvēki īpaši neatšķiras no citiem mūsdienu civilizētajā pasaulē. Viņi lieto nazi un dakšiņu, un esmu drošs, ka arī ūdeni un citus higiēnas līdzekļus, kas līdz minimumam samazina riskus, kuri ir reliģisko dogmu pamatā. Tai pašā laikā pat mūsdienu pasaulē viņi neatsakās no savas reliģijas un dogmām. To pārkāpšana, pat ja to izdara ārpus reliģijas esošs cilvēks, tiek uztverta ļoti sāpīgi un pat agresīvi.

Formāli pašlaik Eiropas daļā, kurā dzīvojam mēs, atšķirīgu uzskatu cilvēkiem nav tiesību uzspiest savus uzskatus citiem cilvēkiem. Augstāk minētie atšķirīgo uzskatu cilvēki Latvijā izmanto savas tiesības paust savus uzskatus, dzīvot savu dzīvesveidu, tomēr viņi (pagaidām!) neprasa, lai visi apkārtējie, tāpat kā viņi, atzītu viņu dzīvesveidu par labāko vai noteikti par vismaz labu.  Dzīvo savu dzīvi un ļauj dzīvot citiem! Ļauj citiem palikt ar viņu uzskatiem!

Latvijā dzīvojošajiem ir savs uzskatu kopums, kas ir nodrošinājis tautas izdzīvošanu cauri gadsimtiem. Ir sava vieta sievietei un vīrietim, jaunam un vecam, stipram, gudram, uzņēmīgam, arī slaistam un pļēguram.

Praids…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s