Ilmārs Mežs prognozē, ka Latvija pati sāks aicināt imigrantus

Diena.lv

Būtu taisnīgi, ja Latvija piedalītos Eiropā nokļuvušo bēgļu izvietošanā, intervijā žurnālam “Otkritij Gorod” norādījis Starptautiskās migrācijas organizācijas Latvijas biroja vadītājs Ilmārs Mežs.

“Neviens taču neapgalvo, ka tūkstošiem šo cilvēku vajadzētu dzīvot Rīgas tuvumā, taču – proporcionāli ekonomiskajām iespējām. Un ja nu nākotnē kaut kas notiks, piemēram, Baltkrievijā, teiksim, nekārtības vai revolūcija, un šurp saplūdīs desmitiem tūkstošu baltkrievu, mums taču vajadzēs viņus ielaist… Un ko pēc tam? Mēs taču sāksim runāt par taisnīgumu Eiropā, par to, ka visām Eiropas valstīm proporcionāli savām iespējām jāsadala šī nasta. Tas ir ļoti nopietni,” savu viedokli pamatojis demogrāfs.

Viņš prognozē, ka ap 2020.gadu Latvija pati sāks aicināt imigrantus.

“Šobrīd mūsu imigrācijas politika, tāpat kā Igaunijā, ir visstingrākā visā Eiropas Savienībā. Ja es esmu Ķīnas vai Ukrainas pilsonis, man ir daudz grūtāk iekārtoties darbā Rīgā vai Tallinā nekā jebkuras citas Eiropas valsts galvaspilsētā,” saka Mežs.

Viņš uzskata, ka pēc 5-10 gadiem mūsu imigrācijas politikā notiks lielas izmaiņas un Latvija pati aicinās imigrantus sakarā ar ievērojamu darbaroku trūkumu attīstībā esošas ekonomikas apstākļos.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s