Lai rūpes par bērnu sportu ir patiesas!

Mēs zinām, ka Ikšķiles pašvaldība nesavtīgās rūpēs par bērniem ir uzsākusi Ikšķiles vidusskolas STADIONA būvniecību. Par Ls 700.000. Labo nodomu “apgūšanai” vajag līdzekļus, vietu un laiku.  Ikšķiles novada sabiedrības čakli pelna un maksā nodokļus – nauda ir! Pašvaldībai pieder zeme, ņemam zāģi un buldozeru – vieta ir! Laiks it kā ir visiem, it kā nav budžetā un ne no viena nav jāņem…

Šodien bērniem nav jāiet ganos, siena talkās, biešu un kāpostu vagās. Nav jāiet, un diemžēl nav arī iespējas, pat ja būtu vēlēšanās. Ikšķilē tiek piedāvātas 3 nometnes (1-2 nedēļas, Ls 60-95). Vēl Ikšķilē ir svaigs gaiss, zaļa zāle un pašvaldība, kas it kā rūpējas par jauniešu sporta iespējām. Vai patiesi rūpējas?

Tur bija sports un kaut kad būšot. Šovasar nav...

Vēl pirms dažiem gadiem pašvaldība saņēmās un pie vidusskolas tos 4 grozus sakārtoja. Šogad tie tikuši zem buldozera – jābūvē stadions. Vingrošanas aprīkojumu no Dainu ielas pašvaldības traktori izrāva un aizveda. Sporta laukumam Skolas ielā Rudzīša valdīšanas laikā žogu nevis saremontēja, bet noņēma. Tagad dažam labam it kā sportiskam apkārtnes iedzīvotājam šeit palikušais vienīgais grozs jau ir traucēklis – stāvlaukums būšot labāk. Tenisa laukumam buldozers jau bija ieplānots, bet kaut kā sakautrējās, jo virsū būvējamais tirgus vēl laikam nav atradis pareizo projekta bīdītāju. Vai esmu ko aizmirsis? Pierakstiet komentāros 🙂

Vai būvējot stadionu par miljonu ēriku pašvaldība savos kontos var atrast dažus tūkstošus latu, lai norakto skolas sporta laukuma grozu vietā uzstādītu citus? Kaut vai tikai uz vasaru, kaut vai tikai uz šo vasaru. Tam bērnam, kam šogad 8, 11 vai 17 gadi, šī vasara tāda ir tikai viena! Mums, kam vairāki desmiti gadu, tas viens vai cits gads – tikai kalendāra maiņa. Priekšnieki, tikāt pie “apgūšanas”, tad ar to taču vajadzētu pietikt! Atdodiet bērniem viņu vasaru!

Tā kā Trapiņa kungs varbūt Ikšķili nepārzina pietiekami labi, mēģināšu ieteikt dažas vietas, kur sporta objektus var iekārtot dažās dienās.

Stāvvieta Rīgas ielā pie pludmales

Vismaz divus vai pat trīs grozus var uzstādīt vienā no Rīgas ielas stāvlaukumiem pie pludmales. Pludmalē var nolikt arī futbola vārtus, tikai nevajag tos aizvest no Lupīnu ielas stadiona!

Ļoti sportiska potenciāla stāvlaukums

Var gadīties, ka Lupīnu ielas projekts beidzot ir pārzīmēts un var pabeigt arī stāvlaukumu pie Lupīnu ielas stadiona. Arī tur varētu divus grozus uzstādīt.

Skolas ielas daudzdzīvokļu māju kvartālā arī tas viens grozs ir par maz! Divus, trīs vajag. Arī kādu zemāku grozu mazajiem! Tīnūžos, Ceplīšos, Kalnājos, Dobelniekos, Elkšņos labākos risinājumus Trapiņa kungs noteikti zinās pats – cilvēks taču no novada!

Pie stāvlaukumiem, protams, ielas pusē žogs jāuzliek. Ja pagaidu variants, var taču tos pašu būvniecības nožogojumus izmantot, uzvilkt audumu un palūgt pilsētas labākos grafiti speciālistus kaut ko skaistu uzpūst!

Bokmeldera kungs, Lupīnu ielas stadionā visiem vārtiem nopuvuši tīkli! Vieniem vārtiem ir izgriezti metāla gabali, vajadzētu sametināt. Ja jūs varat pierunāt federāciju mākslīgajam laukumam, varbūt varat pierunāt arī Rubeni un Kurmi? Viņi gan no citām partijām un ļoti aizņemti ar karjera “apgūšanu”, sak, tā zaga, tā zaga tur… un bez mums! Es tomēr ceru, ka izdosies, un tad jau vadoņi varēs sevi “Ikšķiles Vēstīs” paslavēt. Nebūs jau galīgi bez “atdeves” darīts 🙂

Lai jauka vasara visiem Ikšķiles novada bērniem!

Publikācija Ikskile.com

4 domas par “Lai rūpes par bērnu sportu ir patiesas!

 1. Andri, atslābsti! Mans pirmklasnieks blakus sēžot tikko noraka Tavu ideju par basketbolu pludmales stāvvietā. Bērna smadzenes nesaprot, kā tā? Tā taču ir stāvvieta tiem, kas atbrauks peldēties? Elementāra, nesabojāta loģika. Tev atkal kā sliktam dejotājam “xxxxx” traucē. :)))))

 2. Man prieks, ka manu rakstu lasījis pirmklasnieks un pat izsaka viedokli, lai arī atšķirīgu. Bet ne pretēju!

  Mans otrklasnieks un es pats līdz pludmalei no centra dodos ar kājām vai velosipēdu, tādēļ šo autostāvvietu pagaidu izmantošana par sporta laukumiem mums nekādi netraucētu, pat ļoti patiktu. Jo stāvvietas jau nav tiem, kas dodas peldēties – cilvēkiem, tās stāvvietas ir automašīnām. Ja tur būtu sporta laukumi, tad tās stāvvietas būtu cilvēkiem…

  Dacek, mums vērtības atšķirīgā secībā izkārtotas. Padomju laikā, kad viss bija Cilvēkam, klīda runas, ka daži esot to Cilvēku redzējuši. Ja ņem šo stāvvietas piemēru, tad iznāk – viss priekš Auto. Tad saprotams, kādēļ sporta laukumu Ikšķilē nav – ne maziem, ne lieliem.

  Gatavojoties skolas stadiona būvei, celtniecības laikā nojaucamā sporta laukuma ar četriem groziem vietā Ikšķiles teritorijā izveidoti nevis aizvietojošie sporta laukumi, bet auto stāvvietas. Un dažu bērnu vecākiem tas pagaidām liekas normāli. Ceru, ka tas mainīsies – gan viens, gan otrs 🙂

 3. Lūk kāds rezultāts vides degradācijai! Jau pieraduši uz asfalta bērniem spēles organizēt. Nav jābrīnas, ka zāliena vērtību nesaprot, birzis izcērt. Betona, bitumena un sintētikas līmeņa domāšana.

 4. Strītbolu patiešām spēlē uz asfalta. Ķieģeļu bruģis būtiski neatšķiras. Tas ir tāds pilsētnieku sports. Koka grīda ārā ir iespējama, bet tā ir dārgāka un mitrā laikā vairāk traumatiska par asfaltu.

  Aktīvai sportošanai mākslīgie segumi ir labāki tādēļ, ka pareizi izvēlēti tie ir arī veselīgāki. Piemēram, mākslīgā seguma (it kā gumijas) skrejceļš ir veselīgāks par grants, tenisīta vai asfalta segumu. Tomēr tādi segumi ir daudzas reizes dārgāki, tādēļ to lietošanai ir jābūt pamatotai. Ja ir 3 sportot gribētāji, tad labāk tos vest uz citu sporta bāzi, kaut vai par pašvaldības naudu. Ja būvējam Ikšķilē (tas notiek!), tad jānodrošina masveidība.

  Vai šīs vasaras ierobežotās sportošanas iespējas atbilst tām manifestētajām rūpēm par masu sportu, ko ar miljonu vērto skolas stadionu it kā saka Ikšķiles pašvaldība? Ja nebija iedomājušies par rakstā minētajām vajadzībām un iespējām, vēl var sasaukt domes ārkārtas sēdi un nepieciešamo finansējumu iebalsot 🙂

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s