Latvijas medicīnas sistēmas diagnoze – stulbums virspusē…

Ziņu lenta 2017. gada jūnijā

Pacientiem durvis ver Stradiņa slimnīcas jaunais korpuss
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā (Stradiņa slimnīca) ceturtdien, 1.jūnijā, svinīgi atklāts jaunais korpuss. Jau šodien poliklīnikas apmeklētāji ārstu konsultācijas saņem jaunajās telpās. Tāpat šajā dienā darbu uzsāk arī pacientu plānveida uzņemšana.
Jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais fiansējums ir 87,44 miljoni eiro. No tiem 24,08 miljoni eiro ir piesaistītie līdzekļi no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF).

Īpašumi noēd medicīnas naudu
Valsts kontrole, veicot revīziju Rīgas Austrumu klīniskajā slimnīcā (RAKUS) par 2016. gadu, konstatēja, ka to telpu uzturēšana, kurām ilglaicīgi nav atrasts lietojums, slimnīcai izmaksā vismaz 115 tūkstošus eiro gadā. Turklāt kavēšanās pieņemt stratēģisku lēmumu par stacionāra “Linezers” atbrīvoto telpu turpmāku izmantošanu palielinās slimnīcas zaudējumus vēl par 200 tūkstošiem eiro gadā.

NRA pēta, vai “Linezeru” atdos armijai
Veselības ministrija vēlas atbrīvoties no vairākiem nekustamajiem īpašumiem, kuri veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai nav vajadzīgi, – tās ir gan ēkas, kuras no laika gala izmantotas veselības nozares vajadzībām, bet kuras apsaimnieko Valsts nekustamie īpašumi, gan tādi nekustamie īpašumi, kurus apsaimnieko un izmanto patiešām medicīnas pakalpojumu sniedzēji, piemēram, klīniskās universitātes slimnīcas.

Ģimenes ārsti piesaka streiku no 3.jūlija
Latvijas Ģimenes ārstu asociācija, kas apvieno lielāko daļu ģimenes ārstu Latvijā, pieteikusi streiku no šā gada 3.jūlija. Šādu soli nolemts spert pēc tam, kad Veselības ministrija (VM) noraidījusi aicinājumu veidot izlīgšanas komisiju, lsm.lv informēja asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.
“Valsts veselības aprūpe ir uz iznīcības robežas. Tas ir izmisuma solis,” lēmumu par streika rīkošanu skaidroja Veide.

Andris šeit redz dažas acīmredzamas lietas, kas ļauj izteikt minējumu par slēptajām

1. Latvijā un Rīgā ir brīvas medicīnas iestāžu vajadzībām nepieciešamās telpas, turklāt labā tehniskā stāvoklī, par ko dažus gadus atpakaļ personīgi pārliecinājos pieminētajā “Linerzera” ēkā. Šajā kontekstā jaunas ēkas būvniecība Stradiņa slimnīcas teritorijā parāda, ka nozare ir degradējusi līdz konkurējošu asinsūcēju grupējumu līmenim, kuri cīnās par būvniecību kā “kokus cērt, skaidas lec” barotni un par slimnieku skaitu kā miesnieki par gaļas pasūtījumiem katram uz sava sadales galda.

2. Medicīnas nozares profesionāļi nespēj vai nevēlas būt saprāta balss savas tautas interesēs ja ne visas Latvijas, tad kaut vai tikai savas nozares ietvaros. Katru reizi, kad kāda grupa paceļ kādu jautājumu, tas vienmēr tiek darīts pašlabuma interesēs, tādēļ vienmēr saņem nokautējošu sitienu no kolēģiem. Ja naudu prasa ģimenes ārsti, tad kā streiklauži informācijas telpā tiek iemesti neatliekamās palīdzības mediķi, ja prasa ārsti, tiem pretnostata māsas, ja prasa onkoloģijai, tad iebilst ģimenes ārsti, kuriem nepietiek līdzekļu savlaicīgai diagnostikai. Un tā pa riņķi – visi pliki! Tomēr nē – ja pliki būtu visi…

3. Medicīnas nozare šodien ir pakalpojumu sfēra! Mediķis sniedz pakalpojumu! Loģiski, ka par pakalpojumu ir jāmaksā, bet, kas nevar maksāt, tie…

Nodokļu nemaksātāji varēs saņemt tikai ģimenes ārsta aprūpi, neatliekamo palīdzību un ārstēšanu dažu slimību gadījumā

Kas ir nodokļu nemaksātājs valstī, kura ļoti rūpējas, lai nodokļus maksājoša uzņēmējdarbība būtu neiespējama principā?

Andra daudzpunkti…

Katrs medicīnas darbinieks zina, no kāda SIA viņš saņem algu. Katram SIA ir sava barojamā valde un “svētās tiesības uz peļņu”. Dakter, māsa, dežurant! Jūs zināt, kur paliek mūsu nauda, kas nenonāk līdz jums! Kamēr JŪS PIEŅEMSIET JŪDAS GRAŠUS par pakalpojumu sniegšanu un klusēšanu, tikmēr mēs visi kā tauta dilsim uz soliņiem rindās pie jūsu kabinetiem. Dodiet mums savu domu, kā mums jums maksāt par to, ka palīdziet mums kļūt un būt veseliem, nevis kā mums maksāt jums par to, ka esam un paliekam slimi, lai jūsu SIA ir “ilgtspējīgi”!

Kamēr Latvijas valsts vienīgais (prioritārais, ģenerālais utt) MĒRĶIS NAV LATVIEŠU SKAITA SAGLABĀŠANA UN PIEAUGUMS, tikmēr katra šīs valsts partija, pašvaldība, saeima, valdība un amatpersona tautas apmaksātā krēslā ir prettautiska pēc redzamās prakses un pēc teorētiskās definīcijas. Ja kādam šķiet, ka labs mērķis ir “rietumu vērtības”, tad parādiet man tādu grāmatiņu “Rietumu vērtības”, kurā ir ierakstīti vārdi – latvieši mūžu mūžos dzīvi!

p.s. Latvieti, beidz dzert! Nevis mazāk, bet beidz un pavisam.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s