Bojārs: piekāpšanās SC varētu novest pie nelabojamām negatīvām sekām

Apollo.lv Otrdiena, 4. oktobris (2011)

Nav pamatojuma «Saskaņas centra» iekļaušanai valdības koalīcijā, uzskata Kādreizējais Latvijas Sociāldemokrātiskās partijas līderis Juris Bojārs.

Šodien «Latvijas Avīzē» publicētajā viedoklī Bojārs skaidro, ka nav nekāda saprātīga pamatojuma tam, kāpēc šo valsti dibinājušajai latviešu tautai, ja tā ir ieguvusi komfortablu vairākumu kārtējās vēlēšanās, nevajadzētu pašai pārvaldīt savu valsti. Nav tādu ne starptautisko, ne valsts tiesību normu, kas to liktu.

Viņaprāt, piekāpšanās varētu novest pie grūti labojamām vai pat nelabojamām negatīvām sekām, proti, ka Latvija kļūst par pirmo Krievijas instrumentu Eiropas Savienībā un NATO.

Bojārs atzīmē, ka «”Saskaņas» pretenzijas uz varu izsveramas tikai kopsakarībā ar vienlaicīgu Krievijas, kuras etnosu pārstāv «Saskaņa», iekšējās, ārējās politikas un tur patlaban pastāvošās valsts iekārtas vērtēšanu».

Piekāpjoties SC pretenzijām uz varu Latvijā, tiktu ignorēta divu pretimstāvošu vērtību sistēmu, politiskas attieksmes pret demokrātiju un cilvēka tiesībām pastāvēšana, kā arī tiktu aizmirsta šī reģiona vēsture un atšķirīgā mentalitāte. Bojārs uzskata, ka krieviski runājošie Latvijā praktiski joprojām dzīvo Krievijas informācijas telpas, mentalitātes un politikas dominēšanas apstākļos bez jebkāda objektīva pamata latviešu cerībām uz situācijas radikālu uzlabošanos tuvākajā nākotnē.

Viņš norāda, ka 11. Saeimas vēlēšanu rezultāts ir Latvijas vairākkārtējas okupācijas tiešas sekas. Deokupācija ne pēc viena kara nav notikusi. Pēc neatkarīgās Latvijas dibināšanas Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji, ieskaitot vāciešus un krievus, ieguva Latvijas pilsonību, izņemot tos, kas cīnījās pret Latvijas neatkarību. Pēdējais kritērijs pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas netika ne stingri pārbaudīts, ne īstenots.

Bojārs arī atgādina, ka SC, lai tiktu valdībā ir piekritusi, ka okupācija ir bijusi, taču pašu okupantu nav. «Tad jau arī padomju laikā represijas organizējušo vairs nav. Arī 1991.gada militārā puča laikā cilvēkus šāvušo tad nav.» PSRS laikā Latvijai bija triju mēnešu laikā jāpiešķir dzīvokļi jebkur demobilizētajiem padomju virsniekiem, ko viņi arī masveidā izmantoja. Rietumu lielvalstis faktiski piespieda Latviju pēc līguma atstāt savā teritorijā vairākus desmitus tūkstošu bijušo Krievijas armijas virsnieku un to ģimeņu locekļu. Ir naivi domāt, ka pagājušo 20 gadu laikā viņi ir kļuvuši par kvēliem neatkarīgās Latvijas patriotiem, uzskata Bojārs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s