Ušakovs: SC gatava iet koalīcijā arī bez sociālistu partijas pārstāvjiem

Rīga, 1.okt., LETA. Ja nesakritīs apvienībā ”Saskaņas centrs” (SC) ietilpstošo politisko spēku – Jāņa Urbanoviča vadītās partijas ”Saskaņa” un Alfrēda Rubika vadītās Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) – viedokļi par koalīcijas veidošanas principiem, tad koalīcijā būtu gatava darboties arī tikai partija ”Saskaņa” bez LSP, šādu SC līdera Nila Ušakova viedokli aģentūrai LETA pauda viņa preses sekretāre Anna Kononova.

”SC sastāv no divām partijām – ”Saskaņas” un LSP. Dažreiz mums starp divām partijām viedokļi nesakrīt. Bet, ja mums viedokļi nesakritīs tik svarīgā jautājumā kā koalīcijas veidošanas principi, tad iespējamo koalīcijas deklarāciju būs gatava parakstīt tikai partija ”Saskaņa”, kas ir gatava uzņemties tādu atbildību,” norādīja Ušakovs.

Jau vēstīts, ka Zatlera reformu partijas (ZRP) valde naktī no piektdienas uz sestdienu pēc daudzu stundu garas sēdes nolēmusi, ka jāveido plaša koalīcija no ZRP, “Vienotības” un SC un aicinājusi šīs koalīcijas vadīšanu uzņemties pašreizējam premjeram Valdim Dombrovskim.

”Vienotība” par šādu lēmumu esot “nepatīkami pārsteigta”, jo koalīcijā labāk vēlētos redzēt nacionālo apvienību, savukārt SC to vērtē pozitīvi un jau nodēvējusi par ”vēsturisku soli”.

ZRP valde savā šīs nakts paziņojumā arī norādījusi uz priekšnosacījumiem sadarbībai ar SC: Latvijas okupācijas fakta un valstiskuma nepārtrauktības atzīšana, tiesiskuma principu ievērošana un atbildīga ekonomiskā politika. “Mēs sagaidām neatgriezeniskus soļus no SC, kas skaidri apliecinās lojalitāti Latvijas valstij. Aizstāvot šīs pozīcijas sarunās ar SC, konstatējām šī politiskā spēka pausto gatavību konstruktīvi atbildēt uz šiem jautājumiem. SC jāatbrīvojas no interfrontes un komunistiskās partijas rēgiem, tāpat kā citām partijām jāatbrīvojas no iekšējā ienaidnieka meklēšanas,” teikts ZRP paziņojumā.

Kā lielākie pretinieki SC rindās okupācijas fakta atzīšanai tiek minēti tieši tajā ietilpstošā politiskā spēka LSP pārstāvji, kurus vada kādreizējais Interfrontes līderis Rubiks.

SC parlamenta ārkārtas vēlēšanās ieguva visvairāk jeb 31 mandātu. ZRP ieguvusi 22 mandātus, “Vienotība” – 20 mandātus, VL-TB/LNNK – 14 mandātus, bet ZZS – 13 mandātus.

Jaunajā Saeimā no SC saraksta ievēlētā 31 deputāta tikai trīs ir LSP pārstāvji, bet pārējie 28 deputāti ir no partijas “Saskaņa”. LSP parlamentā pārstāvēs Artūrs Rubiks, Raimonds Rubiks un Igors Zujevs. 10.Saeimā SC frakcijā bija 29 mandāti un tajā bija par vienu LSP deputātu vairāk, bet jaunajā Saeimā nav iekļuvis Sergejs Fjodorovs.

Politisko organizāciju (partiju) apvienība “Saskaņas centrs” tika nodibināta 2005.gadā un tā ietvēra sevī piecas kreisas, kreisi centriskas un centriskas partijas – Daugavpils pilsētas partiju, Tautas saskaņas partiju, partiju “Jaunais centrs”, Latvijas Sociālistisko partiju un Sociāldemokrātisko partiju.

Četras no tām – Tautas saskaņas partija, politiskā partija “Jaunais centrs”, Sociāldemokrātiskā partija un Daugavpils pilsētas partiju – vienojās par apvienotas Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” izveidošanu. Visas šīs partijas likvidējušās.

Patlaban apvienība “Saskaņas centrs” sastāv no sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” un Latvijas Sociālistiskās partijas. SC valdes priekšsēdētājs ir Ušakovs, “Saskaņu” vada Urbanovičs, bet LSP – Rubiks.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s