Vilis Vītols: Saskaņas Centrs un valdība

Vilis Vītols, Latvijas Avīze 19.09.2011

Trīs latviskās partijas – Zatlera Reformu partija, Vienotība un Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK – ir ieguvušas pārliecinošu uzvaru 11. Saeimas vēlēšanās – tām kopā ir 56 deputāti. Varam apsveikt sevi, Latvijas valsti un latviešu tautu, jo tagad mums ir cerība uz labāku, galvenais – godprātīgāku un taisnīgāku valsti. Šajā mūsu zvaigžņu stundā notiek kas neiedomājams – paceļas balsis, ka mums šī uzvara esot jāatdāvina. Turklāt jāatdāvina cilvēkiem, kas klausa naidīgai svešai varai un kas vēlas mūsu valsts bojā eju. Vajagot veidot koalīciju ar Saskaņas Centru (SC) un atdot tam daļu no varas.

Esam tā notrulināti ar visādām pļāpām, spriedelēšanu un rafinēto Krievijas melu propagandu, ka aizmirstam būtisko – Saskaņas Centrs jau nav nekas cits kā tā pati vecā Interfronte. Tikai nomaskējusies ar jaunu, glītu izkārtni Rīgas mēra krēslā, ar latviskiem uzvārdiem vēlēšanu sarakstā, kas pēc tam nekad neparādās Saeimā. Kā hameleons tas piemērojies apkārtnes krāsai, bet savos darbos ir uzticīgs Krievijas imperiālisma idejām. To pierāda viņu balsojumi Saeimā, viņu partijas programma un partijai tuvo cilvēku raksti krievu medijos. SC Saeimā vienmēr aizstāv tos risinājumus, kas Latviju vestu uz haosu – palielināt budžeta deficītu, lai mēs slīgtu arvien lielākos parādos, atlikt eiro ieviešanu, lai turpinātos devalvācijas draudi un investoriem būtu bažas ieguldīt Latvijā, atsaukt mūsu karavīrus no NATO misijām un sanaidot mūs ar ASV, kas ir Latvijas uzticamākie drošības garanti, uzstādīt nepamatotas prasības Starptautiskajam Valūtas fondam un Eiropas Komisijai un tā padarīt riskantu mūsu kredītu situāciju. Es varētu turpināt, bet drīzāk vēlos norādīt tiem lojālajiem Latvijas krieviem, kas balso par SC: tā darot, jūs urbjat caurumus laivā, kurā paši sēžat. Jūsu interesēs ir, lai Latvijai ietu labi. Tad arī jums ies labi. Jūsu intereses nav Maskavas intereses.

Kāpēc mums jādāvina mūsu uzvara? Vai tikai tādēļ, ka viņi dabūjuši 29% no balsīm? Ja Amerikas Savienotajās Valstīs Demokrātu partija iegūst 51% un republikāņi 49%, nevienam demokrātam nenāks prātā, ka valdībā būtu jālaiž kāds republikānis. Tas pats, ja republikāņi saņem 51%. Viņi veidos valdību tikai ar saviem cilvēkiem. Patiesībā šis būtu īstais brīdis raidīt Saskaņas Centram vēsti, ka viņi NEKAD netiks valdībā, kamēr turpinās savu līdzšinējo etnisko un impērisko politiku. Litmusa papīrs viņu patiesai gatavībai piedalīties kopīgā Latvijas celšanā būs brīdis, kad viņi piekritīs krievvalodīgo skolu pārejai uz valsts valodu.

Partijai un politiķiem, kas apsver šādu bezjēdzīgo koalīciju, es ieteiktu padomāt arī par savu personīgo nākotni. SC laišana pie varas ir savā ziņā tautas nodevība, ko latviešu vēlētāji neaizmirsīs. Jebkura no trim latviskajām partijām, kas laidīs SC valdībā, tā kopā ar šo Interfronti valdīs trīs gadus. Bet pēc tam – ardievu! Šlesers ar savu nodevību pielaida SC pie varas Rīgas Domē. Paskatieties, kā viņam ir gājis pēc tam. Tāpat Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) izveidoja de facto koalīciju ar SC 10. Saeimā, un vēlētāji viņus attiecīgi ir „sodījuši” 11. Saeimas vēlēšanās. Ar šo kļūdu ZZS sevi padarīja par grimstošu kuģi. Latviešu partija, kas iedos varu SC, būs politisks līķis.

Katrai no trim latviskajām partijām un viņu politiķiem ir jāatceras, ka mēs, kas par vienu no tām balsojām, mēs nebalsojām par SC. Kas vēlējās redzēt SC valdībā, tas balsoja par viņiem. Mēs balsojām par latvisku valdību. Uzspiest mums tagad kaut ko citu būtu piemānīt savus vēlētājus jau pašā sākumā.

Divdesmit gados latviešu vēlētājs ir mācījies un kļuvis gudrāks. Trīs latviskajām un godprātīgajām partijām ir jāturas kopā. Arī partija Visu Latvijai! ir pie mums uz palikšanu. Esmu pārliecināts, ka Vienotības atbalstītāju samazināšanās šajās vēlēšanās ir lielā mērā sekas no atteikšanās pieņemt koalīcijā Visu Latvijai! Tā bija dažu gļēvu partijas biedru ietiepšanās, lūk, Eiropā mūs sauks par nacionālistiem. Nu un kas tad būtu noticis? Tieši pagrieziens uz konservatīvo pusi pašlaik notiek vairākās Eiropas valstīs. Līdzīgs drosmes trūkums tagad varētu būt viens no iemesliem koalīcijai ar SC. Ja tādu neveidos, protams, Kremlis būs dusmīgs, bet tas arī viss.

Katrā situācijā būtu jājautā: ja mēs piekāpjamies, ja kaut ko dodam, ko mēs saņemsim pretī? Neredzu neko pozitīvu, ko Latvijai varētu dot pašeizējais SC ar tiem cilvēkiem, kas tur ir pie teikšanas. Viņi jau solīs visādus brīnumus, bet pēc tam notiks tieši pretējais. Daudzās mūsu institūcijās tiks iedētas Kremlim uzticīgas oliņas, kā tas pašlaik notiek Rīgas Domē. Viņu cilvēkiem, lai arī kā mēs un mūsu sabiedrotie to nevēlētos, būs iespēja okšķerēt NATO slepenās lietas, viņiem būs pieeja valsts noslēpumiem. Pastiprināti tiks bīdīta krievu valoda visās valsts apritēs. Mūsu uzticamība Rietumu aprindās mazināsies, un viens ir skaidrs – mūsu latviskās Latvijas ideāls attālināsies. Bez vajadzības un neko nesaņemot pretī. Nobeigšu ar domu, ko dzirdu sarunās ar daudziem latvisko partiju atbalstītājiem. Tas ir vēlējums jaunajai Saeimai – lai Latvijā valdītu latviska valdība. Krievi lai valda Krievijā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s