Pie manas mājas būvē ceļu!

Ikšķilē, pie Skolas ielas 9. nama, kādā jaukā 2008.gada oktobra dienā uzradās iespaidīga izmēra ekskavators un ceļu būves pašizgāzējs.

Kā „labi informēts” Ikšķiles iedzīvotājs nodomāju, ka notiek darbi lielā ūdensvada un/vai kanalizācijas projekta ietvaros. Nu, kas jādara, jādara, vēl jo vairāk par Eiropas naudu. Tomēr darbu apjoms un mērķis izrādās cits. To noskaidroju sarunā ar strādniekiem pēc tam, kad ekskavators bija uzlauzis ceļa segumu gan virs pazemes komunikācijām, gan visā pārējā ceļa garumā.

Atgriežoties pavisam nesenā pagātnē, pirms ekskavatora atbraukšanas, jāsaka, ka iekšpagalma ceļš pie Skolas ielas 9. nama patiešām bija sliktā stāvoklī. Kā visā Ikšķiles daudzdzīvokļu māju kvartālā. Tomēr šis bija vienīgais ceļš, kura platums bija tikai nedaudz vairāk par 2 metriem. Tātad, pie šī nama nav iespējama iedzīvotāju transporta novietošana ne tikai ilgstošai stāvēšanai, bet arī iepirkumu tīkliņu izkraušanai, jo tādējādi tika bloķēta intensīvā satiksme.

Kas tad šī par „maģistrālo” sētas ielu? Šī maģistrālā sētas iela nodrošina satiksmi uz Ikšķiles bērnudārzu, kurā ar stingru vadības norādījumu bērni drīkst ienākt tikai pa savai grupiņai vistuvākajām ārdurvīm. Piekrītu, ka tas ir saprātīgs lēmums gan bērnudārza darba organizācijai, gan tīrības nodrošināšanai ēkā.

Tādēļ šīs „maģistrālās” sētas ielas izbūvi labprāt uzskatu par lielas Ikšķiles sabiedrības daļas interesēm atbilstošu risinājumu, lai gan arī nokavētu. Tas bija jāizdara jau bērnudārza paplašināšanas laikā.

Par ko tad šis raksts? Vai tad latvietis pēkšņi būtu kļuvis tik čakls, lai tik daudz uzrakstītu aiz prieka par vēl nepabeigtu projektu? Skumji, bet latvietis vēl ir tas pats vecais un raksta nobažījies un pat sašutis.

  1. Es pats un arī citi mājas un apkārtnes iedzīvotāji ir sašutuši par to, ka mums nepajautāja, ko mēs vēlamies šeit redzēt. Skolas ielas iedzīvotāji nezin, kas šeit tiks uzbūvēts. Vai ceļa platums būs piemērots drošai automašīnu kustībai, novietošanai? Vai uz ceļa pietiks vietas divām automašīnām un gājējiem? Vai Dome uz izbūvējamās brauktuves iecerējusi arī kādus ierobežojumus? Kāds būs mūsu ieguvums no šīm ievērojamām investīcijām – sakārtotāka vide ar papildus iespējām vai intensīvāka satiksme ar papildus apdraudējumiem bērniem un īpašumam?
  2. Informācija par darbu sākumu parādījās pēc tam, kad ceļš jau pilnībā bija uzrakts. Pie mājas durvīm parādījās aicinājums nenovietot automašīnas pagalmā. Smieklīgi, jo automašīnas šeit nekad nav bijis iespējams novietot un šai brīdī tas būtu pa spēkam tikai „Hummer” īpašniekam.
  3. Oktobris mūsu klimatiskajā zonā ir gan nokrišņu, gan zemu temperatūru mēnesis. Rakšanas un smilšu ieklāšanas laikā tas vēl netraucēja, bet kad atveda slapjas sliktas kvalitātes šķembas … Tās pārvērtās putrā un to blietēšanas agregāts darba laikā atgādināja kuģi, kas peld pa dubļu jūru. Par strādniekiem es varu teikt tikai to labāko, jo viņi iegulda savu laiku un darbu, lai atrastu projektā neatzīmētās komunikācijas un nodrošinātu to saglabāšanu. Tomēr nedēļas laikā neesmu redzējis nevienu pazīstamu seju ne no Domes, ne no PA „Līvi”. Kas notiks, ja strādnieku sirdsapziņa neizturēs termiņu spiedienu? Vai ceļu uzliks uz šīs dolomīta putras?

Es nosaucu savus objektīvos novērojumus, kur katram pretī prasās vismaz viena atbildīgā persona no pasūtītāja puses. Bet ir arī subjektīvais. Iedomājoties, ka ceļš ved uz bērnudārzu, prātā nāk bērnudārza 3 mēnešos iecerētā rekonstrukcija, kura notika 3 gadus. Lieki runāt par citiem Ikšķiles teritorijā notiekošiem darbiem, kuros tiek noņemts esošais ceļu segums …

Es kā Ikšķiles iedzīvotājs nu jau drīz 10 gadus, esmu atkārtoti kontaktējies gan ar PA „Līvi”, gan ar Domes priekšsēdētāju. Kādēļ no tā konstruktīvās sadarbības ar Domi pirms 4-5 gadiem (mana nama pieredze), kad sarunās atradām kompromisu, šodien izveidojusies situācija, kad iedzīvotāju intereses neņem vērā un atklāti ignorē?

Skolas iela 9, Ikšķile

Raksts un komentāri Ikskile.com

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s