3 domas par “Никто ослепил меня. Фильм о современных масс-медиа.

 1. Atsevišķi izteikumi neprecīzi, citi – apšaubāmi , daži – vienkārši aplami. Bet sabiedrībā notiekošo var redzēt. Autors nerāda no primātiem mantotās tendences, kuras mēs ne tikai neprotam ierobežot, bet sliktāk – neprotam ieraudzīt un saprast. Autori tās pasniedz kā alkatīgu un it kā organizētu Rietumu un kapitāla sabiedrības uzbrukumu Krievijas kultūrai un vērtībām. Varbūt pat mazliet naiva nostalģija pēc padomju laikiem. Bet galvenais ir parādīts: cilvēku apziņas programmēšana (nav svarīgi, vai tā ir neslēpti ciniska un noziedzīga, vai arī tā ir tikai traģiska cilvēka dabas izpausme) veido un noteiks viņu rīcību un nākotni. Bet nav jau svarīgs skaidrojums, galveanais ir – tā tiešām notiek. Ko mēs varam no tā mācīties? Kā izvairīties un saglabāt savas vērtības. Vai tas mums izdosies? IV.

  • Imant, Tu jautā: Kā izvairīties un saglabāt savas vērtības?

   Mans kritiskais viedoklis ir: Mums pašlaik nav savu vērtību, ko aizstāvam. Mēs oficiāli aizstāvam rietumu vērtības. Man šeit doveiks.lv ir daži raksti par to, ko es redzu kā mērķi/vērtību. Šodien tas deklarējams kā tautas dzīvā spēka fiziska atjaunošana, kas nevar notikt bez garīgas attīrīšanās. Es to nesaku augstos toņos. Tautsaimniecības plānošanai vajag demogrāfisku mērķi, bet garīga atjaunošanās sākas ar vārdiem – es izvēlos būt skaidrā vienmēr!

   Un otra lieta. Tas, kurš tikai aizstāvas, nevar uzvarēt. Tu vari sēdēt upes malā un gaidīt ienaidnieka līķi aizpeldam, bet to nevar darīt tad, ja tava cilts tikmēr izklīst un izmirst. Ciltij jādod skaidrs mērķis te un tagad, lai katrs zina, ko darīt rīt no rīta! Tas dod motivāciju palikt te un turpināt dzīvot. Vai kaut kauties ar iespēju krist, jo dažreiz tie ir mazākie zaudējumi.

   Runājot par Tevis atrastajām kļūdām video. Ir nepieciešams noteikts tilts, lai pārietu tajā izpratnē, kas ir video autoriem, jo tas atšķiras no masu mēdiju (t.sk. Krievijas) satura. Ja video kā formāts un valoda ir pieņemami, iesaku šos kanālu

   Научи хорошему
   https://www.youtube.com/channel/UCm2294aoHz5-Po7d56rOkEg
   Научи Хорошему 2.0
   https://www.youtube.com/channel/UCO6uKp-JxSdb3pO0waWkzjQ

 2. Atpakaļ ziņojums: Фильм о современных масс-медиа | Basic Rules of Life

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s